20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Narzędzia dla elektryków – zaciskarki i szczypce

Narzędzia dla elektryków – zaciskarki i szczypce

Podczas serwisowania oraz przy montażu instalacji elektrycznych, należy korzystać z odpowiednich narzędzi. Powinny być dostosowane do poszczególnych zadań w taki sposób, żeby wspierać wysiłki specjalisty. Dziś podajemy przykłady akcesoriów, wykorzystywanych przez profesjonalnych elektryków oraz inne osoby, które podejmują się prac na tym polu.

 

Przyrządy do zaciskania opasek kablowych – co warto wiedzieć o zaciskarkach

Zaciskarki zaprojektowane zostały w taki sposób, żeby osoba zajmująca się instalacją elektryczną mogła wykonywać swoją pracę bez wkładania dużej siły w poszczególne czynności. Mechanizm zastosowany w takich narzędziach charakteryzuje się prostotą i jednocześnie jest bardzo skuteczny. Jeśli pojawia się konieczność zaciśnięcia jednej bądź dwóch opasek, większość z nas zrobi to własnoręcznie. W sytuacji, w której codziennie wykonujemy takie czynności, należy uprościć to zadanie. W efekcie praca będzie wykonana szybciej i dokładniej.

Z profesjonalnych zaciskarek z powodzeniem da się korzystać w wymagających warunkach, do których dostęp jest utrudniony. Nie wymagają prądu. Są mobilne, a specjalista może z powodzeniem wykorzystać je tam, gdzie większe i bardziej złożone urządzenie by się nie sprawdziło. Zaciskarka pewnie leży w ręce, bo wygodna rękojeść idealnie pasuje do dłoni. To bezprzewodowe urządzenie o nieskomplikowanej konstrukcji pozwala precyzyjnie, szybko i odpowiednio trwałe zacisnąć opaskę. Z pomocą narzędzia da się też automatycznie odciąć zbędną część opaski. Dzięki specjalnemu pokrętłu, użytkownik bądź użytkowniczka ma wpływ na regulację napięcia opaski oraz momentu jej obcięcia.

Nowoczesne zaciskarki każdego dnia ułatwiają pracę instalatorom. Producenci zadbali o to, żeby klienci mogli wybrać z różnych wariantów takich narzędzi. W większości sklepów, np. w sklepie 4Technik, spotkamy się z zaciskarkami o dość uniwersalnym zastosowaniu (tzn. można używać ich do różnych typów i szerokości opasek kablowych. W profesjonalnych miejscach przy każdym z produktów zawarte są informacje o tym, z jakimi opaskami współpracuje urządzenie.

 

Narzędzia dla elektryków - zaciskarki i szczypce

 

Szczypce dla elektryków

Zarówno wspomniane wcześniej zaciskarki, jak i szczypce dla elektryków, powinny być wykonane z solidnych materiałów, zapewniających wyposażeniu atrakcyjną żywotność. Specjaliści podczas swojej pracy często sięgają po akcesoria. To ważne, żeby podczas każdego dnia realizowania obowiązków służbowych, mogli liczyć na funkcjonalność narzędzi. Wśród nowoczesnych szczypców można wyróżnić:

  • szczypce do rur;
  • szczypce boczne;
  • szczypce do ściągania izolacji;
  • szczypce uniwersalne;
  • szczypce wydłużone proste.

 

Każdy z wariantów nieco różni się konstrukcją. Wszystkie gwarantują jednak pewny chwyt. Do tego rękojeść charakteryzuje się właściwościami izolacyjnymi, co zapewnia bezpieczeństwo pracującej osobie.

W dobrze zaopatrzonych miejscach, oprócz zaciskarek i szczypiec uwzględniono również szereg innych narzędzi, które z powodzeniem wykorzystywane są na co dzień przez elektryków. Jednym z przykładów takich przydatnych akcesoriów są wkrętaki elektrotechniczne. Wyposażone zostały w ergonomiczną rękojeść oraz w zróżnicowane magnetyczne końcówki. Również podczas takich zakupów warto zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz na producenta.

Sprawdź nasze propozycje w kategorii: https://4technik.pl/narzedzia-dla-elektrykow-i-instalatorow

 

tekst sponsorowany: https://4technik.pl/