20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Kiedy warto skorzystać z ozonowania samochodu?

 

Ład i porządek w pojeździe może znacznie uprzyjemnić jazdę, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Również w sytuacji, gdy z samochodu korzystamy sporadycznie, zdecydowanie przyjemniej jest spędzać w nim czas, jeśli pachnie świeżością, a tapicerka prezentuje się nienagannie. Czasem ostrożność nie wystarczy i w aucie pojawią się naturalne oznaki użytkowania. Dzięki ozonowaniu samochodu z łatwością przywrócimy pojazd do poprzedniego stanu.

 

Ozonowanie pojazdów – co trzeba o nim wiedzieć?

Ozonowanie to niezwykle prosta i jednocześnie bardzo skuteczna metoda. Wyczyszczony zostaje każdy zakamarek pojazdu. W efekcie pozbędziemy się zagrożeń, których nie da się dostrzec gołym okiem, np. pleśni i bakterii. Z tego sposobu dobrze będzie skorzystać, jeśli chcemy zyskać pewność, że w tapicerce nie ma żadnych toksycznych substancji. Czasem część detergentów może się nie wypłukać i pozostać w materiale np. po czyszczeniu. Ozonowanie gwarantuje sprawne pozbycie się takiej chemii.

Zdecydowaną zaletą ozonowania jest stosunkowo niski koszt i szybki czas realizacji usługi. Specjaliści, wykorzystujący nowoczesne metody, bardzo sprawnie uporają się z procesem, co oznacza, że nie ma konieczności rezygnowania z użytkowania pojazdu.

 

Kto korzysta z ozonowania samochodów w Katowicach?

 1. właściciele zwierząt
  Zwierzaki nie tylko gubią sierść, ale mogą też pozostawić na tapicerce swój zapach. Specjaliści przywrócą świeżość kabinie i sprawią, że nie będzie się dało rozpoznać, że autem regularnie podróżowało zwierzę.
 2. osoby, które sprzedają auto lub właśnie kupiły używany samochód
  Przy sprzedaży auta, zależy nam na tym, żeby prezentowało się jak najlepiej, bo to może dodatkowo podbić nasz zysk. Ozonowanie pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, np. po dymie papierosowym. Dzięki temu auto po prostu prezentuje się lepiej. Z tego procesu warto skorzystać również przy zakupie używanego samochodu. Jeśli odkazimy wnętrze po osobie, która ostatnio użytkowała pojazd, będziemy czuć się w takiej przestrzeni dużo bardziej komfortowo.
 3. rodzice
  Każdemu czasem zdarzy się wypadek w postaci wylanego płynu lub plamy z jedzenia. U dzieci takie ryzyko jest większe, co czasem przekłada się na czystość w aucie. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne dla człowieka; w tak wyczyszczonym pojeździe mogą przebywać również najmłodsi.
 4. alergicy
  Alergia może skutecznie obniżyć samopoczucie, a jej objawy bywają dość uciążliwe. Osoby uczulone na roztocza muszą szczególnie mocno przyłożyć się do sprzątania mieszkania. Nie powinny zapominać również o wnętrzu samochodu. Ozonowanie z powodzeniem usunie nie tylko roztocza, ale też i pyłki, oraz inne drobnoustroje, które powodować mogą reakcję alergiczną.
 5. każda osoba, której zależy na higienicznych warunkach w pojeździe
  Żeby skorzystać z ozonowania pojazdów w Katowicach, wcale nie trzeba koniecznie być przedstawicielem lub przedstawicielką którejś z powyższych grup. Taką usługę docenią wszystkie osoby, priorytetowo traktujące świeżość i higienę w aucie.