5 grudnia, 2023

Smile Bar

Blog

Jakie są zalety instalacji LPG?

Wybór paliwa może być motywowany różnymi czynnikami. Jedną z często wybieranych opcji jest instalacja LPG. Co wpływa na to, że ta opcja jest tak popularna?

Instalacje LPG do silników spalinowych – względy ekologiczne

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie zmniejsza emisję spalin. W LPG nie znajdziemy m.in. takich szkodliwych substancji jak ołów. Instalacje LPG przyczyniają się także do ograniczenia emisji tlenku azotu. Niektóre statystyki mówią o tym, że auta na gaz emitują ich aż dwadzieścia razy mniej niż samochody na benzynę.

Instalacje LPG do Diesla a cena

Szacunki wskazują, że w pierwszych minutach działania auta instalacja LPG do silników spalinowych zużywa więcej paliwa, niż ma to miejsce podczas spalania benzyny. Mimo to nadal jazda na gazie jest tańsza, bo samo paliwo kosztuje mniej. W dodatku z czasem ta opłacalność się zwiększa, bo wraz ze zwiększaniem się przebiegu, zwiększeniu ulegają oszczędności. Instalacje LPG w samochodach są więc niezmiennie docenianie przez kierowców, którym zależy na ekonomicznej jeździe.

Instalacje LPG – czy montaż jest skomplikowany?

Wraz z zaawansowaniem technologicznym samochodu rośnie poziom skomplikowania prac montażowych, co po prostu oznacza, że im nowocześniejsze auto, tym i montaż instalacji jest trudniejszy. To jednak wcale nie oznacza dyskwalifikacji takich pojazdów. Specjaliści, zajmujący się tym procesem po prostu muszą zdawać sobie sprawę z tego, czego wymagają w danym przypadku instalacje LPG do Diesla. Sprawdzonych ekspertów znajdziemy m.in. w firmie Gascar.

Co wyróżnia nowoczesne instalacje LPG do Diesla?

Takie warianty należy docenić m.in. ze względu na:

  • brak konieczności częstej regulacji
  • bezawaryjność.

Oczywiście na takie korzyści możemy liczyć tylko w sytuacji, gdy montaż instalacji został przeprowadzony w profesjonalny, rzetelny sposób. To dlatego przed nawiązaniem współpracy z warsztatem warto najpierw zweryfikować jego doświadczenie i sprawdzić, czy możemy liczyć na w pełni rzetelną usługę.