20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Co musisz wiedzieć o prawidłowym użytkowaniu klimatyzacji samochodowej

Podróżowanie bez włączonej klimatyzacji może być bardzo przykrym doświadczeniem. Spada wtedy nie tylko komfort płynący z podróży. Na nieoptymalnych warunkach termicznych cierpi też nasze skupienie.

 

Czyszczenie klimatyzacji – dlaczego musimy o tym pamiętać?

Nawet jeśli wydaje się nam, że klimatyzacja działa doskonale, nie zapominajmy o zagrożeniach, których nie da się dostrzec gołym okiem. Mowa przede wszystkim o grzybach. Zdarza się, że bakterie mogą powodować nieprzyjemny zapach z klimatyzacji. Problemem jest nie tylko woń pleśni, ale też problemy zdrowotne, jakie może wywoływać.

Czyszczenie klimatyzacji warto wykonać:

  • zawsze po zakupie używanego auta

W ten sposób będziemy mogli cieszyć się świeżością instalacji i pewnością, że naszemu zdrowiu i życiu nie zagrażają bakterie.

  • za każdym razem, gdy poczujemy niepokojący zapach, którego źródłem jest klimatyzacja

To zdecydowanie powinno nas skłonić do działania. Rozwiązaniem może być np. wybór profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Taką usługę oferuje np. warsztat ze Świnoujścia Sergiej Paszyński.

  • regularnie, przynajmniej raz w roku

Jeśli co określony czas będziemy zlecać przegląd klimatyzacji, uda się nam uniknąć problemów, które mogą prowadzić do kosztownych napraw, a nawet wiązać się z koniecznością wymiany instalacji.

 

pokrętło klimatyzacji w samochodzie

 

Co dokładnie obejmuje serwis klimatyzacji samochodowej?

Specjaliści działający w tej branży starają się podchodzić do zadania w kompleksowy sposób. Proponują więc takie usługi jak wymiana i naprawa przewodów ciśnieniowych, kompresorów klimatyzacji samochodowej, wymiana osuszaczy, parowników i wentylatorów. W wielu miejscach klienci i klientki mogą liczyć również na płukanie układów klimatyzacji.

Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji samochodowej nie trwa długo – działania realizowane są sprawnie, dokładnie i w przystępnych cenach. Podczas jednej wizyty możemy więc w skuteczny sposób zadbać o higienę klimatyzacji (odgrzybianie), nabijanie nowego czynnika chłodzącego oraz szereg innych niezbędnych kroków.