5 marca, 2024

Smile Bar

Blog

Jak dbać o lakier Twojego nowego samochodu?

 

Przyjemność jazdy autem jest ściśle związana z tym, jak działa maszyna. Czy nie sprawia problemów podczas użytkowania? Czy nie musimy stresować się, że zawiedzie nas w trasie? Każda z tych spraw jest istotna. Większość zmotoryzowanych osób przyzna, że ważny wpływ na zadowolenie z auta ma również jego wygląd. Ten w dużym stopniu zależy od stanu lakieru.

 

Idealny lakier czyli sposób na zachwycającą karoserię

Podczas codziennej jazdy nie brakuje okazji, gdy przydarzyć się nam mogą incydenty, powodujące zarysowania i wgniecenia. To ryzyko jest w pewien sposób wpisane w przemieszczanie się po miejskiej dżungli. Odpowiedzialni kierowcy robią wszystko, żeby je zminimalizować. Nawet jeśli nasze codzienne doświadczenia nie obejmują takich sytuacji, lakierowi zagraża szereg innych czynników. Do najważniejszych można zaliczyć warunki atmosferyczne.
Śnieg może sprzyjać powstawaniu rdzy na karoserii. Brak zabezpieczenia przed promieniowaniem UV prowadzi do zintensyfikowania procesu korozji. Problemy mogą wynikać również z opadów deszczu i gradu. Efektem są nierzadko mikropęknięcia. Oprócz tego na nawierzchnię negatywnie wpływają również odchody ptaków czy przenoszone drobinki wiatru, rysujące karoserię.

 

czarny sportowy samochód

 

Profesjonalne lakierowanie samochodów

Taka usługa to zdecydowanie najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie lakierowi nieskazitelnego wyglądu. Tego typu zadania realizuje m.in. firma Korlak z Bielska Białej. Jak pracują eksperci, działający w tej branży?

 

Do najważniejszych etapów prac zaliczyć można:

  • zabezpieczenie części auta, których lakierowanie nie obejmuje;
  • oczyszczenie karoserii z zanieczyszczeń oraz użycie środków odtłuszczających;
  • pozbycie się warstwy lakieru z defektami i powtórzenie czyszczenia;
  • odbudowanie kształtu w taki sposób, żeby auto prezentowało się nienagannie;
  • naniesienie powłoki antykorozyjnej, podkładu, a następnie, po odczekaniu, naniesienie lakieru.

 

Przeważnie w profesjonalnych miejscach wykorzystuje się specjalne pistolety lakiernicze. Sfinalizowaniem procesu jest wygrzewanie lakieru oraz polerowanie. Każdy etap prac jest odpowiednio weryfikowany. Efekt to dobrze zabezpieczona przed zagrożeniami, lśniąca karoseria.

W zakresie polerowania lakieru samochodowego warto korzystać z usług doświadczonych firm specjalizujących się w tego typu usługach.

 

Tekst sponsorowany: https://kor-lak.pl