7 grudnia, 2023

Smile Bar

Blog

Dlaczego warto korzystać z płyt mdf przy zamawianiu frontów meblowych?

Fronty meblowe z MDF są najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w meblarstwie kuchennym i pokojowym. Doskonale sprawdzają się również w przestrzeniach firmowych. Z czego wynika popularność tego materiału i dlaczego jest tak chętnie wybierany przez klientów?

Zalety płyty MDF i jej właściwości

Czym charakteryzuje się płyta MDF? Przede wszystkim jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. Nadaje się właściwie do każdego wnętrza, za wyjątkiem tych, gdzie panują ekstremalne warunki i meble są np. narażone na kontakt z wodą. Twarde i zarazem jednolite płyty MDF doskonale nadają się do produkcji mebli domowych i firmowych, można je znaleźć nawet w placówkach, które kładą szczególny nacisk na jakość, jak np. w salonach kosmetycznych, czy gabinetach medycznych.

Do największych atutów płyty MDF należy zaliczyć przede wszystkim cechy takie jak:

  • konkurencyjna cena – płyty MDF laminowane i lakierowane są znacznie tańsze od drewnianych. Stosunek ceny do jakości również wypada w ich przypadku korzystniej
  • wysoka trwałość – płyta MDF, powstająca w wyniku zmieszania kawałków drewna ze związkami organicznymi, jest trwała i może służyć przez lata.

Nowoczesne metody obróbki i prasowanie materiału w wysokiej temperaturze pozytywnie wpływają na wytrzymałość płyty pilśniowej
bezkonkurencyjne możliwości stylizacji – fronty meblowe z płyt MDF mogą nie tylko naśladować wyglądem naturalne drewno, ale równie dobrze zachwycać gładką, jednolitą strukturą w dowolnym kolorze

Fronty meblowe z płyt MDF – dlaczego warto?

Wspomniana możliwość personalizacji płyty MDF powoduje, że jest to idealny materiał do produkcji frontów meblowych, także tych wyjątkowo wymagających, jak elementy zabudowy kuchennej. Meble z płyty MDF są odporne na wilgoć, atutem jest też dostępność płyty w różnych grubościach i formach, co ułatwia dopasowanie tej technologii do potrzeb konkretnego klienta.

Zamawiając fronty meblowe z płyt MDF można mieć pewność, że przy odpowiedniej eksploatacji posłużą one w domu lub firmie długie lata. Dużym atutem jest możliwość wyboru frontów o różnym wykończeniu. Jakie są najpopularniejsze fronty meblowe z płyt MDF? Są to przede wszystkim wersje matowe i lakierowane.

Płyty MDF lakierowane są najchętniej wybierane w charakterze frontów kuchennych i pokojowych. Płyty MDF laminowane najczęściej można spotkać w wersji matowej lub półmatowej – zdobią one klasyczne fronty w salonie, przedpokoju i sypialni, są też chętnie wybierane do przestrzeni biurowej.