5 grudnia, 2023

Smile Bar

Blog

Taśmy teflonowe – rodzaje i zastosowanie

Taśmy teflonowe to produkty, które są wykorzystywane do bardzo wielu prac, w związku z szeroką paletą korzyści wynikających z ich zastosowania. Taśma teflonowa jest bardzo przyjemna w użyciu, a jej precyzyjna aplikacja nie sprawia zazwyczaj problemu. Gdzie stosuje się tego typu produkty? Jaki rodzaj taśmy dobrać by idealnie spełniała swoją rolę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Zaczynamy!.

Taśmy PTFE i ich rodzaje

Taśma ptfe występuje w czterech głównych rodzajach. Wyróżnić można:

  • taśmy ptfe uniwersalne,
  • taśmy teflonowe do wody,
  • taśmy ptfe do gazu,
  • taśmy teflonowe do zgrzewarek.

Na stronie internetowej www.lepsze-zgrzewanie.pl dostępne są wszystkie rodzaje taśm teflonowych.

Taśma teflonowa uniwersalna

Jak sama nazwa wskazuje, taśmy ptfe uniwersalne są dedykowane dla wielu różnych prac. Przy ich pomocy można uszczelnić i izolować gwinty w instalacjach wodnych, benzynowych, chłodniczych, sprężonego powietrza i wielu innych.

Taśma ptfe do wody

Taśmy teflonowe samoprzylepne do wody używa się w celu uszczelniania gwintów w instalacjach wody pitnej, podgrzewaczach wody użytkowej czy instalacjach pary wodnej. Taśmy ptfe wodne nie wchodzą w nią w żadną reakcję, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia.

Taśmy ptfe do gazu i do zgrzewarek

Taśma teflonowa do gazu znajduje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania. Taśmy ptfe do zgrzewarek stosuje się do wykonywania łączeń w miejscach, gdzie występują podwyższone temperatury.

Zastosowanie taśmy teflonowej

W związku z różnymi rodzajami taśmy ptfe, nadaje się ona do uszczelniania gwintów w praktycznie każdej instalacji. Największą popularnością cieszy się w przypadku prac związanych z instalacjami wodnymi oraz gazowymi. Co więcej, przydaje się także do izolowania elementów elektronicznych. W związku z tym, że taśma wykazuję odporność na zmiany temperatury, eliminuję ryzko powstania ogniwa elektrycznego.

Taśmy ptfe nie od dziś cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Pomimo dynamicznego rozwoju technologicznego wciąż nie wychodzą z mody, a ich użycie to chleb powszedni w wielu różnorodnych branżach.