20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Niszczenie dokumentów w niszczarce – dlaczego lepiej tego unikać?

W każdej firmie mamy do czynienia z licznymi dokumentami, które każdego dnia przewijają się przez biuro. Okazuje się, że lepiej jest unikać niszczenia dokumentów w niszczarce. Takie rozwiązanie nie zawsze jest wystarczające. Profesjonaliści doskonale znają się na swojej pracy, działając terminowo i rzetelnie. Jakie zalety ma wsparcie fachowców? Dlaczego lepiej jest zrezygnować z niszczarki? O czym musimy wiedzieć?

Niszczenie dokumentów

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej wymaga ochrony poufnych danych, które dotyczą pracowników. Pracodawcy coraz chętniej wybierają usługi profesjonalnego niszczenia dokumentów, które mają wiele zalet. Przepisy prawne wskazują, że niszczenie dokumentów jest ważnym obowiązkiem właściciela firmy. Jeśli nie zastosujemy się do tego zalecenia, może dojść do:

  • kradzieży tożsamości,
  • naniesienia kar pieniężnych przez instytucje finansowe,
  • wycieku ważnych danych.

Pamiętajmy o tym, że niektóre zbiory akt nie mogą zostać od razu zniszczone. Niszczenie dokumentacji wiąże się z dokładnym zutylizowaniem niepotrzebnych dokumentów, tak aby nie można było odtworzyć zawartej tutaj treści. Osoba wyznaczona do tego zadania, musi postępować zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i przepisami BHP.

Mobilne niszczenie dokumentów

Na rynku istnieje wiele niszczarek, jednak nie zawsze dają one zadowalające efekty. Faktem jest, że takie produkty nie zdają testu w wielu przypadkach. Nie pozwalają zniszczyć większej ilości teczek, nośników na płytach DVD, czy pendrive’ów. Ponadto, bardzo często nie spełniają określonych wymogów. Każdy przedsiębiorca musi wiedzieć o tym, że zniszczone dokumenty muszą być pocięte na niezwykle małe ścinki. Ich powierzchnia nie może przekroczyć 160 mm2.

W tym wypadku trzeba skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się mobilnym niszczeniem dokumentów. Cały proces jest przeprowadzany zgodnie z przepisami i z należytą starannością. Niszczenie dokumentów od tej pory nie będzie stanowiło większego problemu dla firmy. Takie usługi oferuje między innymi EkoAkta.