5 marca, 2024

Smile Bar

Blog

Kinkiety do sypialni, a więc minimalizm, klasyczność, a może styl skandynawski

Kinkiety to świetny dodatek do wnętrza, a w szczególności do sypialni. Takie oświetlenie nad łóżkiem, nadaje wnętrzu kameralny charakter i odpowiednie, intymne oświetlenie. Jakie kinkiety sprawdzą się w przypadku trzech stylów: minimalizmu, klasyki i stylu skandynawskiego?

Klasyczne kinkiety ścienne to stylowy i spokojny dodatek

Styl klasyczny jest przede wszystkim dla osób, które nie lubią eksperymentować z formami czy kolorami. Może on nawet pójść w stronę klasycznego stylu z elementami retro.

We wnętrzach klasycznych królują głównie:

  • proste formy
  • równowaga i symetria
  • spokojne kolory typu brązy, beże, szarości i biel
  • drewno
  • mogą pojawiać się antyki lub przedmioty stylizowane na dawny styl

Właśnie w takim klasycznym wnętrzu, sprawdzą się klasyczne kinkiety ścienne. Są to najczęściej stylowe lampy ze zdobieniami lub bez, gdzie króluje biel, mosiądz, białe lub mleczne klosze.

Kinkiety klasyczne pojawiają się często w wersji z fantazyjnymi zdobieniami i możemy się na nie zdecydować, w zależności od tego jak wygląda nasza sypialnia. Jeśli stawiamy na drewniane komody w stylu retro lub duże, drewniane szafy z wykończeniem w dawnym stylu, to i kinkiety będą uzupełnieniem takiej stylizacji. Mogą, a nawet powinny zwracać na siebie uwagę, a to dzięki finezyjnym zdobieniom części łączącej ścianę z kloszem. Możemy tu spotkać nawiązania do łodyg kwiatów czy elementów roślinnych.

Jeśli uwielbiasz minimalizm i styl skandynawski, zadbaj o nowoczesne oświetlenie w sypialni

W przeciwieństwie do kinkietów klasycznych, kinkiety nowoczesne to już proste formy bez zdobień.

Mogą przybierać nawet geometryczne formy, gdzie nie mamy tradycyjnego klosza i ramki, tylko oprawa kinkietu to na przykład drewniana figura geometryczna.

Nowoczesne kinkiety ścienne na ogół charakteryzują się tym, że praktycznie nie zwracają na siebie uwagi, mają proste kształty i kolory, bez żadnych zdobień i nie odstają za bardzo od ściany. Będą się bardzo dobrze komponować ze stylem skandynawskim i minimalizmem, bo nie narzucają swojej formy otoczeniu, tylko stanowią dyskretny dodatek.

Kinkiety do sypialni w tym wypadku to jedynie uzupełnienie wnętrza, a nie element dekoracyjny. Liczy się ich funkcja, czyli delikatne oświetlenie przy łóżku, a nie bogata forma czy wzornictwo. Kolor jest na ogół spokojny, często jest to drewno.

Szeroki wybór kinkietów klasycznych, jak i nowoczesnych znajdziemy w sklepie KupLampy.pl. Jeśli wykańczasz sypialnię i szukasz oświetlenia na ściany, to wybór kinkietu będzie strzałem w dziesiątkę.