20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Jak wygląda współpraca z agencją celną?

Jeśli importujesz lub eksportujesz produkty do Wielkiej Brytanii, musisz zatroszczyć się o każdą najmniejszą formalność. Ważne jest m.in. przygotowanie właściwej dokumentacji oraz zadbanie o wymagane zezwolenia. Nie obędzie się bez znajomości przepisów z zakresu prawa celnego. Na szczęście nie zostajemy z tym sami. Mamy bowiem możliwość skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji celnej, która ułatwi nam przeprowadzenie wymiany handlowej z Wielką Brytanią. W tym artykule sprawdzamy, na czym dokładnie polega taka współpraca.

Czym zajmuje się agencja celna?

Do usług, oferowanych przez takie podmioty można zaliczyć:

  • odprawy celne żywych zwierząt;
  • odprawy celne towarów akcyzowych;
  • odprawy celne w transporcie morskim, lotniczym, drogowym i kolejowym;
  • odprawy celne leków i suplementów diety;
  • wiele innych.

Agencje celne działające w takiej branży, jak import z Wielkiej Brytanii czy eksport do Wielkiej Brytanii proponują swoim odbiorcom także rzeczowe, wyczerpujące doradztwo. Takie kompleksowe podejście pozwala tym klientom uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które znacznie spowalniają lub całkowicie uniemożliwiają bezproblemowe zrealizowanie działań importowych i eksportowych.

Import i ekspert z/do Wielkiej Brytanii – kto wybiera pomoc agencji celnej z Warszawy?

Przede wszystkim profesjonalna pomoc zwiększa szanse na to, że szybciej załatwimy wszystkie wymagane formalności. Obowiązki związane z takimi działaniami jak odprawa celna, w tym odprawy celne w transporcie lotniczym, wymagają znajomości aktualnych przepisów. Tylko w ten sposób możemy szybko i umiejętnie wywiązać się z obowiązków, które nakłada na nas prawo. Pomoc specjalistów doceni więc każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje import z Wielkiej Brytanii lub eksport do Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, czy podmiot działa w branży logistycznej, produkcyjnej czy innej. Fachową pomoc na terenie Warszawy oferuje m.in. firma Sadmax.