20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Robotyzacja czyli usprawnienie procesów w firmie

Automatyzacja procesów w firmie to coraz bardziej popularne hasło. Na czym dokładnie polegają takie usprawnienia i jakie korzyści mogą przynieść przedsiębiorstwu?

Automatyzacja procesów biznesowych dla firm – odciążenie zatrudnionych osób

Robotyzacja procesów biznesowych w firmie sprawia, że czynności, które do tej pory wymagały zaangażowania pracowników, ich czujności, energii i czasu, wykonywane są przez roboty RPA (Robotic Process Automation). W efekcie można wykluczyć błąd ludzki, bo za poprawność działania odpowiada maszyna. Różnica polega też na wydajności pracy – roboty mogą działać 24 godziny 7 dni tygodnia. Pracownicy i pracowniczki nie muszą ich kontrolować, co pozwala im wykorzystać swoje umiejętności do realizacji innych, bardziej kreatywnych działań.

Robotyzacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwach może obejmować wiele sfer

Automatyzacja procesów w firmach często dotyczy księgowości. Specjalne narzędzia (takie jak np. Wizlink od First Byte) gwarantują sprawne zapisywanie faktur oraz bezbłędne wprowadzanie ich do systemu. Z pomocą robotów można zatroszczyć się również o efektywniejsze funkcjonowanie działu HR. W rezultacie łatwiej będzie zachodził proces odejść zatrudnionych osób czy proces wdrażania nowych pracowników i pracowniczek. Robotyzacja procesów w firmie dotyczy również działań logistycznych, np. planowania i śledzenia przesyłek, przetwarzania płatności oraz wysyłania informacji zwrotnych do usługobiorców. Nowoczesne narzędzia wykorzystuje się też w m.in.:

  • prawie
  • działaniach IT
  • administracji publicznej

Można spodziewać się, że automatyzacja procesów w firmach będzie odgrywała coraz większe znaczenie dla przedsiębiorstw. Rezygnacja z wykorzystania nowoczesnych technologii w taki sposób może sprawić, że walka z konkurencją będzie dużo mniej efektywna, a czasem po prostu nieskuteczna.

Źródło: https://wizlink.eu/pl/