20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Dlaczego karma bezzbożowa będzie korzystna dla psa każdej rasy

Właściciele zwierzaków muszą umiejętnie przebierać wśród produktów, stworzonych z myślą o ich pupilach. Rynek opcji dla psów jest tak przepełniony, że nie brakuje tu niestety również tzw. bubli. Szczególnie zły wybór karmy może okazać się przykry w konsekwencjach.

Bezzbożowe karmy dla psów – czy rzeczywiście wpływają pozytywnie na zdrowie naszych pupili?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy bezzbożowa karma dla psa jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem, musimy przyjrzeć się nieco bliżej temu, jak działa układ trawienny zwierzaka. Jedną z istotnych spraw będzie tutaj brak amylazy ślinowej – przez to, że psy jej nie mają, nie są w stanie sprawnie rozłożyć węglowodanów. Trawienie skrobi odbywa się dopiero w dwunastnicy, dzięki amylazie trzustkowej. W konsekwencji zbyt częste podawanie psom zbóż może być przyczyną chorób trzustki. Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych wybierane są też z innych względów. Zboża nierzadko są przyczyną:

  1. wzdęć;
  2. niestrawności;
  3. biegunek.

Bezzbożowa karma dla psów dorosłych jest więc wariantem, pozwalającym na polepszenie codziennego komfortu czworonoga.

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż – czy rasa ma znaczenie?

Wspomniana wcześniej kwestia trawienia zbóż dotyczy każdego psa, bez względu na wiek czy rasę. Warto jednak zaznaczyć, że tak, jak w przypadku każdej karmy, tak i sucha karma dla psa bez zbóż powinna być dopasowana do wielkości zwierzaka. Chodzi o wielkość kawałków – jeśli będą zbyt małe lub zbyt duże, pies może mieć problemy z pogryzieniem lub będzie jadł zbyt szybko, nie gryząc karmy.

Karma dla psa bez zawartości zbóż – wybieramy się na zakupy

Gdzie więc szukać odpowiedniej karmy bez dodatku zbóż dla psa? Wybierajmy producentów, którzy priorytetowo podchodzą do składu. Właściwa sucha karma bez dodatku zbóż dla psa, np. ta od Crazy Boy, zawiera moc świeżych składników i pozbawiona jest konserwantów i barwników. Bez cienia przesady można stwierdzić więc, że sucha karma bez zbóż dla psa będzie odpowiednia nawet dla szczególnie wymagających psich łasuchów.

Artykuł powstał przy współpracy crazyboy.pl