5 marca, 2024

Smile Bar

Blog

Pomostowe studia pielęgniarskie na Powiślańskiej Szkole Wyższej – jakie możliwości rozwoju zawodowego posiada absolwent takiego kierunku?

Ukończyłeś szkołę pielęgniarską, jednak na pewien czas studiowanie odsunąłeś na bok, skupiając się na pracy zawodowej? W wielu przypadkach działanie takie jak najbardziej ma sens – zdobywasz doświadczenie, które w pracy pielęgniarza jest niezwykle istotne. W końcu na studia możesz wrócić w każdej chwili. Jeśli jest to ten czas, warto rozważyć studia pielęgniarskie pomostowe w Kwidzynie, które otwierają przed Tobą szerokie perspektywy rozwoju. Jakie dokładnie? O tym w dalszej części.

Pielęgniarskie studia pomostowe w Kwidzynie – dlaczego warto?

W zależności od profilu ukończonej szkoły pielęgniarskiej studia pielęgniarskie pomostowe mogą składać się z 2 lub semestrów. Wybierając pomostowe studia dla pielęgniarek, możesz liczyć na indywidualny tok studiów, który jest nieoceniony podczas łączenia pracy ze studiami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pielęgniarki i położne, które ukończyły liceum medyczne lub szkołę policealną i posiadają świadectwo dojrzałości, mogą rozpocząć ścieżkę kształcenia na studiach pomostowych. Do grupy tej należą również osoby, które ukończyły szkołę pomaturalną kształcącą przyszłe pielęgniarki i położne. To właśnie z myślą o tych trzech grupach zostało otwarte pielęgniarstwo pomostowe w Kwidzynie.

Pomostowe studia dla pielęgniarek – możliwości rozwoju zawodowego

Wiesz już, dlaczego warto wybrać tę konkretną placówkę. Co jednak oferuje sam typ studiów, bez uwzględnienia lokalizacji czy uczelni? Dlaczego studia pomostowe będą doskonałym wyborem dla osób, które posiadają wyłącznie świadectwo dojrzałości?

Ukończone studia pomostowe to oczywiście dodatkowy dokument zwiększający nasze możliwości na rynku pracy. Pracodawcy cenią sobie osoby stale podnoszące kwalifikacje, w szczególności w branży, która stale się rozwija – a taką bez dwóch zdań jest pielęgniarstwo. Uzyskując prawo do wykonywania zawodu możesz pracować w
● przychodniach,
● szpitalu,
● sanatorium,
● hospicjum,
● domach pomocy społecznej,
● zakładach opiekuńczo leczniczych.
Placówek, w których znajdziesz zatrudnienie po pielęgniarskich studiach pomostowych, jest znacznie więcej. Jednym zdaniem – będziesz potrzebny tam, gdzie liczy się gotowość niesienia pomocy i szeroka wiedza w zakresie medycznym.

Źródło: https://powislanska.edu.pl