20 września, 2023

Smile Bar

Blog

Regał na książki schodkowy – jak wybrać odpowiedni?

Wybór regału na książki nie jest prosty. Osoby, która mają wiele książek i planują kupować kolejne wiedzą, jak trudne to zadanie. Nowoczesne regały na książki potrafią wyglądać pięknie i ciekawie, ale czasem bywają niepraktyczne. Jaki regał wybrać, by był funkcjonalny? Odpowiedzią jest regał schodkowy! Ma on wiele miejsca do przechowywania, a dodatkowo wygląda ciekawie. Można go łatwo zagospodarować na różne sposoby. Jak zdecydować, który regał na książki schodkowy postawić w swoim mieszkaniu?

Regał schodkowy komorowy – nowoczesność i funkcjonalność w jednym

Nowoczesne regały są tak różnorodne, że trudno się zdecydować na jeden. Decyzja musi być przemyślana, szczególnie jeśli posiadamy dużą liczbę książek. Oczywiście na regale możemy stawiać także inne rzeczy! Regał komorowy sprawdzi się świetnie do ustawiania niewielkich roślin oraz pamiątek z podróży. W zależności od tego, jakie będzie jego przeznaczenie, musimy wybrać mniejszy lub większy regał. W ofertach sklepów możemy znaleźć regał komorowy, który posiada sześć lub dziesięć półek. Jeśli chcemy przechowywać na nim wiele rzeczy – warto wybrać większy.

W zależności od regału, możemy mieć do czynienia także z różną głębokością półek. Półki mogą być:

  • głębokie,
  • płytkie.

Jeśli chcemy przechowywać na nim zarówno książki, jak i inne dodatki, warto wybrać regał o głębszych półkach. Masz niewielkie mieszkanie, ale chcesz przechowywać w nich wiele książek? Nowoczesne regały na książki mogą być także bardzo płytkie – idealne na szerokość większości książek.

Regały nowoczesne – jaki wybrać do swojego domu lub mieszkania?

Regał na książki schodkowy może być także w różnych kolorach. Nowoczesne regały są często białe, ale motyw drewna jest nadal obecny w projektach wielu sklepów. To, jaki wybierzesz, zależy od Twojego wnętrza. Do minimalistycznego mieszkania będą pasowały regały w kolorze białym. Za to w styl skandynawski najlepiej wpisze się regał komorowy, który utrzymany jest w stylistyce jasnego drewna. W połączeniu z małymi roślinami w dużej ilości będzie prezentował się zjawiskowo.

Przeglądają regały na segregatory warto też zastanowić się, w jakich kolorach są rzeczy, które chcemy przechowywać na regale. Jeśli nasze książki są wielokolorowe – lepiej sprawdzi się biały regał. Za to do przechowywania jednolitych segregatorów idealnym wyborem będzie regał w motywie drewna.

Nowoczesne regały na książki są ozdobą domu samą w sobie. Często nie potrzeba wiele, by z jednego regału stworzyć ciekawą kompozycję, która będzie zachwycać zarówno nas, jak i naszych gości.

Na podstawie: https://topeshop.pl/