5 grudnia, 2023

Smile Bar

Blog

Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania gotowego projektu domu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych zachęcają drobiazgowym wykonaniem, funkcjonalnością, modnym wyglądem i atrakcyjną, przystępną ceną. Co powinniśmy wiedzieć, zanim wybierzemy idealny projekt, na bazie którego powstanie nasze przyszłe lokum?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych – poznaj wszystkie szczegóły

Specjaliści z dobrego biura projektowego powinni być gotowi wspomóc nas w podejmowaniu decyzji i zapewnić nam wszystkie niezbędne informacje, które ją ułatwią. Jedną z istotnych spraw jest profesjonalna wizualizacja. Dzięki zaawansowanym programom komputerowym możemy sprawdzić, jak gotowy projekt domu jednorodzinnego wygląda „w praktyce” tzn. jak obiekt będzie się prezentował, gdy wszystkie prace dobiegną końca.

Na optymalny wybór gotowego projektu domu wpływa również to, w jaki sposób załoga biura projektowego podchodzi do klienta. W takich profesjonalnych miejscach jak Dominanta, odbiorcy mogą liczyć na rzetelne doradztwo oraz odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Udana współpraca i świetna komunikacja pozwoli nam w komfortowych warunkach podjąć tę ważną decyzję.

O czym jeszcze nie powinniśmy zapomnieć przy wyborze gotowych projektów domów jednorodzinnych?

Projekty domów znacznie różnią się między sobą. Spotkamy się więc z projektami domów parterowych, z poddaszem, garażem, bez garaży itp. Aby być zadowolonym z dokonanego wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę również na takie istotne informacje o projekcie, jak:

  • powierzchnia całkowita, powierzchnia zabudowy, powierzchnia dachu
  • kubatura
  • powierzchnia netto oraz powierzchnia użytkowa (czyni nieuwzględniająca garażu i kotłowni)
  • wysokość budynku, wysokość pomieszczeń
  • minimalne gabaryty działki

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące któregoś z parametrów, koniecznie zasięgnijmy informacji u specjalistów. Nie zapomnijmy sprawdzić jeszcze jednej, bardzo przydatnej informacji, a mianowicie rocznego zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania.

Źródło: https://www.dominanta.pl/