5 marca, 2024

Smile Bar

Blog

Monitorowanie sklepów w Internecie

We współczesnym handlu, który – jak powszechnie wiadomo – jest kształtowany przez e-commerce, szybki dostęp do różnych informacji i analiza tychże są niezwykle istotne dla przyszłości biznesu, szczególnie tego, który dopiero się rozwija. Taka aktywność pomaga sprawnie ułożyć odpowiednią strategię cenową, a co za tym idzie – zwiększyć efektywność biznesu. Dzięki dostępnym informacjom, firma jest w stanie szybko zareagować na zmiany cen rynkowych. Analiza cen konkurencji pozwala na odpowiednie ustalenie własnej marży. Dodatkowo, samo monitorowanie sklepów internetowych może przynieść wiele wymiernych korzyści.

Na czym polega monitorowanie sklepów internetowych?

Monitorowanie e-usług czy różnych aplikacji on-line pozwala na sprawdzenie, czy wszystko działa tak jak należy. Monitoring funkcjonalny na przykład pozwala na automatyczne sprawdzenie działania zasadniczych funkcji konkretnego serwisu. Pod uwagę brane są takie rzeczy jak: możliwość zalogowania się na stronę, możliwość wyszukania danego produktu, możliwość wykonania transakcji. Takie testy prowadzone są przez całą dobę, aby sprawdzić płynność działania całości.

Co daje monit e-sklepów?

Dzięki różnym formom testów przeprowadzanych na stronach czy też aplikacjach można na przykład sprawdzić, czy w konkretnych godzinach nie ma za dużych obciążeń serwisu, które mogłyby przyczyniać się do jego wolniejszego działania. Dalej, można ocenić funkcjonalność serwisu i przygotować scenariusz naprawy szwankujących elementów. Pozwala to na szybką identyfikację problemu i jego zniesienie.