5 marca, 2024

Smile Bar

Blog

Jak zatrudnić pracowników z Filipin oraz Azji do swojego przedsiębiorstwa?

Pracownicy z Filipin to ciekawe rozwiązanie dla wielu firm. Okazuje się, że coraz większe grono polskich przedsiębiorców stawia na pracowników z Azji. To osoby kompetentne i zaangażowane, które znajdują często w naszym kraju szansę na lepsze życie. Jak wyglądają procedury zatrudniania pracowników z Filipin? O czym warto wiedzieć?

Filipiny – pracownicy

Nie od dziś wiadomo, że zatrudnienie pracowników z Filipin może dać firmie wiele korzyści. Faktem jest, że Filipińczycy w Polsce są dobrze przyjmowani i nie wzbudzają już zaskoczenia. Co ciekawe, pracownik z Filipin jest często źródłem specjalistycznej wiedzy, jaką wynosi ze swojego kraju. Dotyczy to głównie branży takich jak gastronomia czy też hotelarstwo. Umiejętności kulinarne azjatyckiego kucharza są nieocenione. Nie bez znaczenia są pracownicy z Filipin w Polsce, którzy pracują w gabinetach SPA. Wykwalifikowane masażystki azjatyckie najlepiej wykonują zabiegi egzotyczne. Azjaci cechują się:

  • wysoką kulturą pracy,
  • lojalnością wobec pracownika,
  • pracowitością,
  • zaangażowaniem.

Nic więc dziwnego, że pracownicy z Filipin są zapewnieniem solidarności.

Rekrutacja pracowników z Filipin

Jak przebiegają procedury zatrudniania pracowników z Filipin w naszym kraju? Poszukiwanie pracowników na własną rękę bywa sporym wyzwaniem. Warto postawić na profesjonalną pomoc agencji pracy, która zajmuje się pośredniczeniem w zatrudnianiu pracowników z Azji. Po wybraniu odpowiedniego kandydata trzeba zadbać o uzyskanie zezwolenia na pracy. Często obcokrajowcy posiadają już zezwolenie jednolite na pobyt czasowy i pracę. Jeśli nasza firma mieści się na terenie Polski, trzeba uzyskać zezwolenie typu A dla pracownika z Filipin. Jest wydawane na 3 lata. Składamy odpowiedni wniosek w Urzędzie Wojewódzkim z załącznikami, wśród których znajdują się też wyniki badania rynku przez Starostę. To dokument potwierdzające, że aktualnie w Urzędzie Pracy brakuje polskich kandydatów na dane stanowisko pracy. Rekrutacja pracowników z Filipin jest znacznie łatwiejsza z pomocą profesjonalnej agencji, jak np. LPB Global Employment.